Najlepszy luty w historii lotniska w Rzeszowie

58,6 tys. pasażerów obsłużył port lotniczy Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska i wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

Fot: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka zdecydowanie odbija się po pandemii i notuje kolejne rekordy. Luty 2023 był najlepszym lutym w historii całego lotniska i dobry prognostyk na kolejne miesiące bieżącego roku.

– Konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę połączeń lotniczych, która cieszy się coraz większym
zainteresowaniem wśród mieszkańców Podkarpacia oraz sąsiednich regionów. Pokazują to statystyki,
bo od czerwca ubiegłego roku osiem miesięcy było rekordowe. To też zasługa naszych pracowników, którzy skutecznie obsługują nie tylko największą w historii liczbę
pasażerów, ale przede wszystkim ogromną liczbę samolotów z pomocą dla Ukrainy – mówi Adam
Hamryszczak, prezes zarządu lotniska.

W lutym największy udział w ruchu pasażerskim mieli pasażerowie linii lotniczej Ryanair. Z usług irlandzkiego przewoźnika
skorzystało ponad 24 tys. osób, zaś PLL LOT wybrało 14 tys. pasażerów. Wśród najbardziej obleganych kierunków prym wciąż wiodą Londyn (14,5 tys.), Warszawa (14 tys.) i Dublin (4,5 tys.
osób). Z rzeszowskiego lotniska odbyło się ponad tysiąc operacji lotniczych.

Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już ponad 116 tys. pasażerów. To nie
koniec, bo w rozpoczynającym się 26 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy będzie oferował rekordową w swojej historii liczbę 24 kierunków do 13 krajów, w tym nowości takie jak Czarnogóra, czy greckie wyspy Kefalonia i Itaka.

Źródło i tło: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.