Najlepsze przyrodnicze miejsca na świecie według Tripadvisor

Portal turystyczny Tripadvisor ogłosił swoje najnowsze zestawienie, prezentujące 10 najbardziej zachwycających przyrodniczo miejsc na świecie. Na czele listy znalazło się malownicze Katmandu w Nepalu.

Ha Long Bay, foto: Wiktor Kusak

Ranking bazuje na opiniach podróżnych dotyczących spacerów, zachodów słońca oraz relaksu w otoczeniu natury. Zaraz za Katmandu uplasowała się Zatoka Ha Long w Wietnamie, zachwycająca swymi mistycznymi krajobrazami i unikatowymi formacjami skalnymi. Egipska Hurghada zajęła zaszczytne trzecie miejsce, przyciągając turystów nie tylko pięknymi plażami, ale także fascynującym podwodnym światem.

Na czwartym miejscu znalazł się Mauritius, słynący z białych plaż, turkusowych lagun oraz bujnej tropikalnej przyrody. Indonezyjska wyspa Lombok zajęła piąte miejsce, kusząc podróżnych urokami dziewiczej natury, krystalicznie czystymi wodami i dzikimi plażami.

Poniżej znajdziesz pełną listę 10 najlepszych przyrodniczo miejsc na świecie:

1. Katmandu w Nepalu

2. Zatoka Ha Long w Wietnamie

3. Hurghada w Egipcie

4. Mauritius

5. Indonezyjska wyspa Lombok

6. Hawajska wyspa Kauai

7. Tanzańska wyspa Zanzibar

8. Wyspa Wielki Kajman należąca do brytyjskiego terytorium Kajmanów

9. Gwadelupa

10. Narodowy Park Krugera w RPA

Źródło: tripadvisor.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.