Najlepsze plaże świata. Wśród nich znalazł się również polski kurort

Golden Beach Awards, coroczny ranking stu najlepszych plaż na świecie, ogłoszony przez portal Beach Atlas, ponownie przyciągnął uwagę pasjonatów podróży i miłośników plażowania. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się także polski kurort.

Bora Bora, foto: Fabien BELLANGER/ Unsplash

Boulders Beach, foto: Bernd M. Schell/ Unsplash

Ranking najlepszych plaż świata

Golden Beach Awards to prestiżowe wyróżnienie, którego tworzenie wymaga współpracy ekspertów z branży turystycznej. Oceniane plaże nie są wybierane wyłącznie ze względu na ich estetykę, ale także na znaczenie dla lokalnej społeczności, zachowanie naturalnej różnorodności oraz bogatą ofertę dla turystów.

W tym roku polska plaża w Sopocie znalazła się w elitarnym gronie stu najlepszych plaż na świecie. Miejsce to, zajmując 85. pozycję, potwierdza atrakcyjność wypoczynku nad Bałtykiem, co może być dodatkową zachętą dla turystów z kraju i zagranicy.

Z kolei Liderem tegorocznego rankingu Golden Beach Awards okazała się plaża na malowniczej wyspie Bora Bora. To miejsce, znane ze swojej niezwykłej urody i błękitnych lagun, stale przyciąga podróżnych z całego świata, oferując niezapomniane doświadczenia wypoczynku nad morzem.

TOP 10 najlepszych plaż na świecie

1. Bora Bora w Polinezji Francuskiej

2. Boulders Beach w RPA

3. Waikiki Beach na Hawajach w USA

4. Copacabana w Brazylii

5. Maya Bay w Tajlandii

6. Black Sand Beach w Islandii

7. Glass Beach w USA

8. JBR Beach w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

9. Skeleton Coast w Namibii

10. Omaha Beach we Francji

Źródło: beachatlas.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.