Najlepsze lotniska świata 2024. Na pierwszym miejscu Katar

Firma consultingowa Skytrax właśnie ogłosiła swoje najnowsze rankingi najlepszych lotnisk na świecie, zaskakując niektórych i potwierdzając reputację innych. Na szczycie listy znalazł się port lotniczy Hamad w Dosze, zdobywając to prestiżowe wyróżnienie po raz trzeci w swojej historii.

Lotnisko Hamad w Dosze, foto: Victor Loh/ Unsplash

Katarskie lotnisko, które zdobyło pierwsze miejsce, jest znane ze swojej doskonałej obsługi pasażerów oraz nowoczesnych udogodnień. To już trzeci raz z rzędu, kiedy port lotniczy Hamad zwycięża w rankingu Skytrax, wcześniej triumfując w 2021 i 2022 roku. To świetna wiadomość dla podróżnych planujących podróż przez ten węzeł komunikacyjny na Bliskim Wschodzie.

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się port lotniczy Changi w Singapurze, który od długiego czasu cieszy się uznaniem podróżnych ze względu na swoje nowatorskie rozwiązania, elegancję i wyjątkowe udogodnienia dla podróżujących.

Trzecie miejsce przypadło lotnisku w Seulu, podkreślając znaczenie azjatyckich hubów komunikacyjnych w globalnej sieci lotniczej. Natomiast czwarta i piąta pozycja zostały przyznane portom lotniczym obsługującym stolicę Japonii – Tokio, co potwierdza wysoki standard usług oferowanych przez japońskie lotniska.

Najlepsze lotniska świata 2024 według Skytrax

1. Lotnisko Hamad w Dosze

2. Lotnisko Changi Singapurze

3. Lotnisko Incheon w Seul

4. Lotnisko Haneda w Tokio

5. Lotnisko Narita w Tokio

6. Lotnisko w Paryżu

7. Lotnisko w Dubaju

8. Lotnisko w Monachium

9. Lotnisko w Zurychu

10. Lotnisko w Stambule

Źródło: skytraxratings.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.