Najkrótsze trasy Ryanaira – nad ziemią wyłącznie 20 minut

Kilka dni temu irlandzkie linie zainaugurowały jedno z najkrótszych połączeń w swojej historii. Lotnisko w Pafos na Cyprze oddalone jest od stolicy Libanu, Bejrutu o 294 km (lot trwa godzinę 5 minut). Nie jest to jednak rekordzista, jeśli chodzi o najkrótszy lot. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Drugie miejsce zajmuje lot z Katanii (Włochy) na Maltę – serwis fly4free ustalił, że jest to kwestia 186 km (55 minut). Jednak zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje połączenie z Malagi do Tetouanu w Maroko. Lotniska oddalone są od siebie o ok. 141 kilometrów, a sam lot rozkładowo ma trwać 35-40 minut. W praktyce rozkłada się to troszkę inaczej – pasażerowie znajdują się nad ziemią nie więcej niż 20 minut. 

W Polsce rekordzistą są linie Wizzair obsługujące podróż z Gdańska do Malmö (350 kilometrów; 55 minut) i z Katowic do Lwowa (355 kilometrów; godzina).

Dla tanich linii nie są to jednak loty najbardziej opłacalne. Warto pamiętać, że przewoźnicy typu Ryanair zarabiają głównie na sprzedaży przekąsek, czy upominków, a na takich odległościach jest to prawie niemożliwe.

Źródło: pasażer.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.