Najdroższy apartament w Dubaju został sprzedany za 500 milionów dirhamów

Dubaj ponownie zaskakuje świat rekordem transakcji dotyczącej apartamentu, który nie jest nawet jeszcze zbudowany. Niedawno sprzedano najdroższy penthouse w Dubaju za oszałamiającą kwotę 500 milionów dolarów.

Foto: Como Residences by Nakheel

Penthouse o powierzchni 21 949 stóp kwadratowych, który ma być zlokalizowany w 71-piętrowym budynku Como Residences na ekskluzywnej wyspie Palm Jumeirah, zaoferuje pięć sypialni oraz spektakularne widoki na miasto. Transakcję przeprowadziła agencja nieruchomości Provident Estate, a jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.

Niezwykłe w tej transakcji jest to, że apartament nie został jeszcze zbudowany, a mimo to stał się przedmiotem zainteresowania kupujących poszukujących niezwykłych luksusowych nieruchomości w Dubaju. Ta monumentalna kwota, za którą sprzedano penthouse, pobija dotychczasowy rekord najdroższego mieszkania w Dubaju – 420 milionów dirhamów za apartament na ostatnim piętrze hotelu Marsa al Arab.

Co ciekawe, penthouse w Como Residences stał się trzecim najdroższym na świecie. Droższe od niego są tylko apartamenty w Londynie i Monako.

Źródło: whatson.ae

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.