Najbezpieczniejsze miasta świata. Trzy emirackie miasta w pierwszej piątce

Gdzie można poczuć się naprawdę bezpiecznie? To pytanie często nurtuje podróżnych, zarówno tych, którzy wybierają się w dalekie podróże, jak i tych, którzy pragną wybrać się na krótki urlop. Zgodnie z najnowszym rankingiem, najbezpieczniejszym miastem jest stolica Emiratów, Abu Dhabi. Jak wygląda reszta zestawienia?

Dubaj, foto: Podróże z Hubertem

Według śródrocznego indeksu bezpieczeństwa Numbeo za rok 2023, trzy miasta ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich znalazły się w pierwszej piątce najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Co ciekawe, jedno z tych miast zdobyło pierwsze miejsce na liście.

Na pierwszym miejscu znalazła się stolica Emiratów Arabskich, Abu Dhabi, które zyskało uznanie za swoje starania w zakresie utrzymania stabilności i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom.

Na drugim miejscu uplasowało się miasto Ajman, które również znajduje się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Piąte miejsce na liście przypadło jednemu z najbardziej rozpoznawalnych miast na świecie, czyli Dubajowi. To miasto zyskało sławę jako miejsce nieustannej innowacji, ale również jako oaza bezpieczeństwa w dynamicznym regionie. Pierwszą piątkę uzupełniły Doha w Katarze oraz Tajpej w Tajwanie.

Poniżej znajdziesz TOP 10 najbezpieczniejszych miast świata według indeksu bezpieczeństwa Numbeo za rok 2023:

1. Abu Dhabi

2. Ajman

3. Doha

4. Tajpej

5. Dubaj

6. Quebec

7. Berno

8. Maskat

9. Monachium

10. Haga

Źródło: numbeo.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.