Najbardziej punktualne linie lotnicze i lotniska roku 2019

„On-Time Performance Review” to coroczny raport firmy Cirium, analizującej dane na temat podróży. W minionym roku prześledziła 100.000 lotów na całym świecie. Za loty punktualne uznano te zrealizowane w ciągu maksimum 15 minut od planowej godziny odlotu bądź przylotu.

Samolot drugiej najbardziej punktualnej linii lotniczej świata, All Nippon Airways, fot. Unsplash

Najlepszy okazał się rosyjski Aeroflot – 86,7 procent lotów tej linii odbyło się na czas. Po piętach depcze mu japoński All Nippon Airways z 86,3 procent punktualnych lotów, a podium zamykają amerykańskie linie Delta Air Lines z równie dobrym wynikiem 85,7 procent. Na czwartym miejscu uplasowały się Azul Brazilian Airlines z 83,5 procent, a za nimi Japan Airlines z 82,2 procent punktualnych lotów.

Za najbardziej punktualne lotnisko uznano moskiewskie lotnisko Szeremietiewo. Aż 95,01 procent tamtejszych lotów uznano za punktualne. Miejsca od 2 do 5 przypadły chińskim portom lotniczym – Guangzhou Baiyun International z 92,52 procent, Shanghai Pudong International z 91,04 procent, Kunming Changshui International z 90,72 procent i Beijing Capital International z 89,15 procent punktualnych lotów. ,

Jedyne europejskie lotnisko znaleźć można dopiero na 20. miejscu. Jest to Oslo Airport Gardermoen mogące pochwalić się 83.62 procent punktualnych lotów.

CEO firmy Cirium, Jeremy Bowen, jest zdania, że „wybierając, z kim latać, doświadczeni podróżnicy biorą pod uwagę punktualność linii lotniczych i niezawodność operacyjną, a raport Cirium zainspiruje linie lotnicze i lotniska do dalszych innowacji i poprawy wydajności”.

Źródło: www.dailymail.co.uk/travel

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.