Nagi pasażer wpadł w szał na pokładzie samolotu

Do nietypowego i dramatycznego incydentu doszło na pokładzie linii Virgin Australia. Podczas lotu z Perth do Melbourne jeden z pasażerów zaczął biegać nago po kabinie, zmuszając załogę do przerwania rejsu i powrotu na lotnisko startowe.

Foto: Joseph Bobadilla/ Unsplash

Lot linii Virgin Australia z Perth do Melbourne został gwałtownie przerwany z powodu nagłego i niebezpiecznego zachowania jednego z pasażerów. Mężczyzna zaczął biegać nago po kabinie samolotu, co wywołało przerażenie wśród innych podróżnych. Jego chaotyczne zachowanie zmusiło załogę do podjęcia decyzji o powrocie na lotnisko startowe.

Nagi pasażer wprowadził chaos na pokładzie Virgin Australia

Po bezpiecznym wylądowaniu w Perth, mężczyzna został aresztowany przez australijską policję federalną. Incydent rozpoczął się, gdy pasażer nagle „wpadł w szał, biegając po korytarzu i uderzając w drzwi kokpitu”. Przewrócił również jednego z członków załogi, co dodatkowo spotęgowało panikę na pokładzie.

Załoga samolotu oraz trzech pasażerów zdołali powstrzymać mężczyznę, zakuwając go w kajdanki i odprowadzając na tył samolotu. Świadkowie zdarzenia opisują, że pasażerowie byli zszokowani i przerażeni, gdy mężczyzna zbliżył się do kokpitu. Dzięki szybkiej reakcji załogi i współpasażerów udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Źródło: theguardian.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.