Na zimę Ryanair zawiesi połączenie z Lublina do Gdańska

Nadejście jesieni zawsze wiąże się z optymalizacją siatek połączeń w branży lotniczej. Nie inaczej robi Ryanair, z którego systemu rezerwacyjnego wynika, że od listopada do połowy marca trasa krajowa z Lublina do Gdańska będzie zawieszona.

Z systemu rezerwacyjnego Ryanaira wynika, że linia przygotowała kolejne cięcia i zawieszenia wprowadzone w celu optymalizacji zimowego rozkładu lotów. Jedną z ciekawszych i smutniejszych informacji jest fakt, że irlandzki przewoźnik postanowił na czas zimowy zawiesić trasę krajową z Lublina do Gdańska.

Ostatni lot na tej trasie odbędzie się na ten moment 6 listopada, a samoloty wrócą do latania między wschodnią a północną Polską od 16 marca 2024 roku. Przed zawieszeniem trasa będzie wykonywana 2 razy w tygodniu: we wtorki i soboty. Po jej przywróceniu w marcu przyszłego roku ma zmienić się jedna rzecz: zamiast wtorków samoloty będą latały w poniedziałki.

Nie jest to dobra informacja, gdyż połączenie z Lublina do Trójmiasta cieszyło się dość dużą popularnością. Niestety takie cięcia to normalna sprawa z nadejściem sezonu zimowego, a Ryanair prawdopodobnie przebazuje swoje możliwości na ważniejsze trasy w tym okresie.

Źródło/ Tło: Niklas Jonasson, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.