Na Wyspach Owczych zabrakło miejsc w areszcie śledczym!

Malownicze fiordy, cudowne okoliczności przyrody i przepięknie ulokowany… areszt śledczy. Wyspy Owcze pod koniec stycznia borykały się nie lada z problemem, ponieważ nie mieli gdzie osadzać swoich podejrzanych.

Areszt Śledczy „Mjørkadalur” znajduje się na Wyspach Owczych i może pomieścić maksymalnie 14 osadzonych. Niestety koniec stycznia był dla wydziałów śledczych na wyspach dość problematyczny, ponieważ więzienie stało się po prostu przepełnione.

Więcej chętnych postanowiło działać przeciw prawu i dostać się do aresztu śledczego, gdy też już był pełny, a tymczasem wcześniej osadzeni w celach w dużej ilość czekali już na proces. Doprowadziło to do sytuacji, w której część więźniów musiała zostać przeniesiona do analogicznych placówek na terytorium Danii (Wyspy Owcze są terytorium zależnym Danii, choć działają de facto jako kraj niepodległy).

Cóż… dla takich widoków, kto nie dałby się zamknąć tam, chociaż na 10 dni?

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.