Na wiosnę znowu polecimy z Modlina do Szczecina

System rezerwacyjny Ryanaira zdradził wielki powrót hitowej trasy krajowej w Polsce. Od marca samoloty znowu będą latać między lotniskiem Warszawa-Modlin a Szczecin-Goleniów. Połączenie będzie realizowane 5 razy w tygodniu.

Do systemu rezerwacyjnego linii Ryanair wróciła trasa Warszawa Modlin – Szczecin Goleniów. To mocno wyczekiwany powrót dla wielu pasażerów i klientów irlandzkiego przewoźnika. Sama trasa w tym roku będzie wykonywana jedynie do 28 października, a później zostanie zawieszona na pół roku. Wcześniej nie wiedzieliśmy, czy jest to ostateczna decyzja o zamknięciu trasy, czy wróci ona na wiosnę.

Po półrocznym zawieszeniu trasa wróci w niedzielę, 28 marca. Trasa będzie realizowana 5 razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Lot będzie trwać około godziny i 5 minut.

To świetna informacja pasażerów krajowych z Polski. Trasa ta latała praktycznie z pełnym obłożeniu pasażerami, więc decyzja o zawieszeniu jej na okres zimowy była kompletnie niezrozumiała. Na szczęście Ryanair poszedł po rozum do głowy i przywrócił trasę, która pozwoli dostać się szybko z okolic Warszawy do Szczecina.

Źródło tekstu/ Źródło zdjęcia w tle: Markus Winkler (markuswinkler.de) – Own work, CC BY 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.