Na Ukrainie powstanie nowa narodowa linia lotnicza

Ostatnio internet obiegła informacja głosząca, że na Ukrainie ma powstać nowa narodowa linia lotnicza. Doniesienia okazały się prawdą i kwestią czasu ma być powstanie linii o nazwie Ukrainian National Airlines. Ta decyzja mocno dziwi, ponieważ Ukraina posiada już jednego narodowego przewoźnika.

Fot: Lotnisko w Kijowie/ Marina T, Unsplash

Ukraiński rząd zamierza zainwestować w utworzenie nowej państwowej linii lotniczej. Linia miałaby się nazywać Ukrainian National Airlines i rozpocząć swoje działanie w niedalekiej przyszłości.

Pomysł został ogłoszony przez Prezydenta Ukrainy Wołodymira Zełenskiego na forum lotniczo-turystycznym. Na miejscu padły słowa, że plan powstania drugiej narodowej linii lotniczej jest już „w początkowej realizacji”.

Jednocześnie minister infrastruktury Ukrainy zapewnił, że decyzja ta nie będzie odstraszać prywatnych przewoźników, ponieważ na ukraińskim rynku jest dostatecznie dużo miejsca.

Tylko pytanie, po co Ukrainie druga narodowa linia lotnicza? Przecież rząd ukraiński już posiada swoją linię, czyli Ukraine International Airlines. Trudno logicznie wytłumaczyć takie działanie.

Według zapewnień nowa linia lotnicza ma stać się rentowna do 2027 roku, a celem jej powstania jest chronienie strategicznych interesów państwa w zakresie transportu lotniczego.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.