Na rondzie przy lotnisku w Gdańsku stanie samolot

Na rondzie przy zbiegu ulic Słowackiego i Spadochroniarzy przy lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku stanie samolot. Wyjątkowy Jetstream będzie mógł być podziwiany w drugiej połowie 2025 roku.

Terminal lotniska w Gdańsku/ Fot: kallerna – Own work, CC BY-SA 4.0

Już w drugiej połowie 2025 roku pasażerowie gdańskiego portu lotniczego będą mogli podziwiać nietypową atrakcję w pobliżu lotniska. Patrząc jednak na sąsiedztwo, to atrakcja nie staje już się tak nietypowa. Na rondzie przy lotnisku w Gdańsku stanie samolot. Maszyną będzie niewielki Jetstream, czyli samolot produkcji brytyjskiej do komunikacji lokalnej. Oczywiście maszyna przed dumnym umieszczeniem na rondzie przejdzie solidną renowację.

Samolot atrakcją na rondzie przy lotnisku w Gdańsku

Powstały już pierwsze prace projektowe, prezentujące samolot na rondzie przy zbiegu ulic Słowackiego i Spadochroniarzy. Widzimy na nim samolot marki Jetstream ze wbitą w kadłub konstrukcją podtrzymującą. Taki widok podczas jazdy na lotnisko z pewnością będzie atrakcją dla najmłodszych i miłym akcentem dla tych starszych.

Jak pisze portal trojmiasto.pl, „Wcześniej mały turbośmigłowy samolot pasażerski Jetstream służył na lotnisku jako obiekt do ćwiczeń dla służb zabezpieczenia przeciwpożarowego”.

Źródło: www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Samolot-stanie-na-rondzie-przy-lotnisku

Wizualizacja ułożenia samolotu na rondzie/ Tło: materiały prasowe lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.