Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat

Od 3 kwietnia pasażerowie mogą korzystać z paczkomatu na lotnisku Poznań-Ławica. Paczkomat InPost będzie dużym udogodnieniem dla podróżnych z nadbagażem.

Fot: paczkomat InPost/ inpost.pl

Paczkomaty InPostu stały się częścią naszej codzienności. Trudno znaleźć osobę, która nigdy niczego nie wysyłała przez słynny paczkomat. Wygoda nadawania i odbioru paczki zrewolucjonizowała polski rynek kurierski. Jakiś czas temu InPost poszedł i krok dalej i zaczął stawiać paczkomaty na lotniskach. Do czego miałby służyć? Paczkomaty na lotniskach to rozwiązanie dla tych, których rzecz została zakwestionowana na kontroli bezpieczeństwa. Nie mogą zabrać jej ze sobą na pokład samolotu, ale mogą ją odesłać do rodziny lub znajomych.

Paczkomat InPost na lotnisku w Poznaniu

Już od środy, 3 kwietnia kolejny paczkomat stanął na polskim lotnisku. Tym razem InPost ze swoim paczkomatem. zawitał do portu lotniczego Poznań Ławica. Urządzenie jest zlokalizowane w terminalu pasażerskim, po wejściu do strefy kontroli bezpieczeństwa, na hali odlotów.

Pasażerowie w Poznaniu nie będą musieli już wyrzucać rzeczy, które nie przeszły kontroli bezpieczeństwa. Wystarczy zapakować pechowy ładunek w worek strunowy, odpowiednio okleić, zapakować w odpowiednio dobrany do rozmiaru karton i umieścić w paczkomacie. Na sam koniec trzeba nadać przesyłkę przez aplikację InPost Mobile.

Źródło: https://poznan.naszemiasto.pl/paczkomat-do-nielotow-pojawil-sie-na-lotnisku-w-poznaniu/ar/c1-9664339

Tło: Paczkomat na lotnisku w Poznaniu, wykonawca zdjęcia: poznan.pl

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.