Na lotnisku w Manchesterze powstała „Strefa dla graczy”

W Terminalu 1 lotniska w Manchesterze powstała wyjątkowa strefa dla graczy. Czekasz długie godziny na lot? Teraz będziesz mógł zabić ten czas grając na konsoli lub jadąc wyścig w symulatorze Formuły 1!

Otwarcie Gaming Point/ Fot: Gaming Point, Manchester Airport

Nudne czekanie na lot? W Manchesterze tak będziesz mógł spędzić ten czas/ Fot: Manchester Airport

Gamingowe PC, okulary VR, symulator Formuły 1 oraz Konsola Nintendo Switch – nie, nie jest to pokój przeciętnego nastolatka, a nowo otwarta „Strefa dla graczy” na lotnisku w Manchesterze. To pierwsza tego typu inicjatywa w Wielkiej Brytanii. Strefa powstała w Terminalu 1 międzynarodowego portu lotniczego w Manchesterze. Pasażerowie i miłośnicy gier z pewnością przyjmą tę informację z radością. W takim miejscu będzie można skutecznie zabić czas w oczekiwaniu na lot i dobrze się bawić.

Konsole do gier dla pasażerów na europejskim lotnisku

Pasażerowie będą mieli do wyboru 4 rodzaje sprzętu w Strefie Gier:

  • Gamingowe PC – na komputerach gracze będą mieli do dyspozycji najpopularniejsze tytuły, takie jak Rocket League, Minecraft i wiele innych. Będzie się można logować do swojego konta Steam, aby zapisywać osiągnięcia.
  • Symulator F1 – Formuła 1 w Wielkiej Brytanii to oczywiste skojarzenie, gdyż ten kraj to ojczyzna tego motorsportu. Pasażerowie będą mogli się sprawdzić na specjalnym symulatorze z prawdziwą kierownicą i zestawem do kierowania.
  • Okulary VR – okulary to wirtualnej rzeczywistości będą specjalnie dostosowane z escape roomami, aby gracze mogli zajrzeć w wymyślone światy, rozwiązywać zagadki i świetnie się bawić w wirtualnej rzeczywistości w oczekiwaniu na lot.
  • Konsolę Nintendo Switch – fani przenośnej konsoli Nintendo będą mogli pograć w najpopularniejsze tytuły swojej ulubionej firmy w konsoli w kieszonkowej wersji.

Ceny są zróżnicowane w zależności od wybranego sprzętu. Godzina gry na Nintendo Switch to koszt 10 funtów, jeden pełny wyścig na symulatorze F1 to 20 funtów, a 30-minut zabawy z zestawem VR to koszt 20 funtów.

Właściciele Gaming Point zaznaczają, że lepiej zrobić rezerwację na wybrany przez siebie sprzęt. Ilość miejsc jest ograniczona, ale jeśli wolne miejsca będą i nie będzie żadnej rezerwacji – pasażerowie będą mogli wejść z miejsca do „Strefy dla graczy”.

Źródło: www.lancashiretelegraph.co.uk/news/24308026.manchester-airport-opens-uks-first-gaming-point-terminal-1/

Symulator F1 na lotnisku w Manchesterze/ Tło: Gaming Point, Manchester Airport

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.