Na lotnisku w Krakowie obsłużono 7-milionowego pasażera

31 października 2019 r. w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice powitano 7-milionowego pasażera.

zdjęcie: materiały prasowe

– 7-milionowy pasażer w Kraków Airport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport. 

Podróżnym okazał się Pan Elmar, który podróżował ze swoją żoną z Zurychu. Lotnisko powitało pasażera niespodzianką w postaci walizki oraz smartwatcha. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowie zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

– Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu – dodał Włoszek.

Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice stał się pierwszym w Polsce, który obsłużył siedem milionów pasażerów w ciągu roku.

Źródło: pasazer.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.