Na lotnisku Kraków Balice stanęły bramki do automatycznej odprawy granicznej

10 specjalnych bramek ABC do automatycznej odprawy granicznej zostało uruchomionych na krakowskim lotnisku w Balicach. Mają one usprawnić i zdecydowanie przyśpieszyć odprawę graniczną.

Fot: @KrakowAirport on Twitter/ Źródło

Lotnisko Balice w Krakowie w końcu doczekało się bramek do automatycznej odprawy granicznej. Są to bramki ABC i zdecydowanie skracają czas odprawy granicznej i usprawniają działanie lotniska.

Bramek zostało zamontowanych 10. Odprawa graniczna przy ich użyciu ma trwać około 20 sekund, ale raczej poniżej tego czasu przy sprawnym działaniu. Jest to fenomenalne usprawnienie dla pracy lotniska.

Techniki biometryczne minimalizują popełnienie błędu przy odprawie granicznej praktycznie do zera i są bardziej pewne niż ludzkie oko.

Bramka działa tak: w bramce znajduje się miejsce, gdzie ma się ustawić człowiek. W tym momencie po ustawieniu człowiekowi aparat robi zdjęcie, weryfikuje tożsamość i dane osoby sprawdzanej, które zostały sczytane z paszportu. W przypadku braku problemów z danymi osoba przechodzi przez bramki. Cały proces ma trwać od 15 do 20 sekund.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.