Na Lotnisku Chopina stanęła plansza informacyjna promująca Warszawę

W środku terminalu na lotnisku Chopina w Warszawie stanęła plansza informacyjna o nazwie #SelfiePoint, która ma za zadanie zachęcać przylatujących turystów do odwiedzenia najatrakcyjniejszych miejsc i atrakcji w stolicy Polski.

Fot: #SelfiePoint na lotnisku Chopina/ Lotnisko Chopina na Facebooku/ Źródło

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Warszawska Organizacja Turystyczna wpadły na pomysł nowej inicjatywy. Jak pomyślały, tak zrealizowały. Z ich inicjatywy na lotnisku Chopina w Warszawie stanęła plansza informacyjna z widokiem Warszawy oraz portretami Chopina i Marii Skłodowskiej-Curie.

Plansza znajduje się w terminalu na poziomie przylotów przy wejściu numer 2. Nowoczesny salon informacyjny ma pozwolić turystom szybko i sprawnie zapoznać się z ofertą miasta Warszawa. Turyści mogą zeskanować kody QR i zaopatrzyć się elektroniczne materiały, które przydadzą się w zwiedzaniu Warszawy.

Skąd nazwa #SelfiePoint? Twórcy planszy pomyśleli też o pasażerach przesiadkowych, którzy nie mają czasu na zwiedzanie Warszawy podczas przesiadki na stołecznym lotnisku. Dla nich #SelfiePoint jest idealnym miejscem do zrobienia zdjęcia lub widokówki i wysłania pozdrowień z „krótkiego” pobytu w Warszawie!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.