Na Islandii powstała nowa linia lotnicza

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Islandia zyskała nowego przewoźnika lotniczego, który ma rozpocząć swoje operacje lotnicze już w czerwcu 2022 roku. Linia Niceair docelowo ma łączyć północną Islandię z Europą kontynentalną.

Model samolotu Niceair w grze X-Plane/ Photo: By ArcticPilot

Nowa linia lotnicza z Islandii „Niceair” ma zrewolucjonizować latanie z północnego regionu wyspy. Niceair będzie latać z Portu lotniczego Akureyri na północy Islandii, trzeciego co do ilości przewożonych pasażerów lotniska na wyspie.

Miejscami docelowymi nowej linii mają być takie państwa jak: Dania, Hiszpania lub Wielka Brytania. Możliwość lotów do Europy w przystępnej cenie z tego regionu Islandii ma być rewolucją, którą właściciele linii porównują do początków użytkowania prądu przez ludzi.

Pierwsze loty mają być wykonywane od czerwca 2022 roku, a bilety mają zostać dopuszczone do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Niceair ma latać Airbusami A319, które będą posiadać 150 miejsc, wszystkie w klasie ekonomicznej.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.