Muzeum na lotnisku w Stambule

Czekasz na przesiadkę, ale masz już dosyć scrollowania treści na smartfonie? Pora na wizytę w muzeum. Otwarty 2 lata temu stambulski port lotniczy jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Będąc ważnym węzłem komunikacyjnym na Bliskim Wschodzie, władze lotniska chcą wykorzystać to do promocji swojej kultury i historii.

Nie jest to pierwszy mariaż placówki kulturalnej z portem lotniczym w historii. Podobne instytucje funkcjonują na lotniskach w San Francisco i Amsterdamie. Korzystając z przesiadki, często mamy za mało czasu na liźnięcie kultury danego miejsca. Wygospodarowanie przestrzeni na lotnisku na strefę prezentującą lokalne dziedzictwo, zamiast kolejnych lokali gastronomicznych, może zachęcić podróżujących do powrotu w przyszłości, tym razem na dłużej.

W muzeum lotniskowym, oprócz czasowych wystaw, będzie można odnaleźć najważniejsze informacje o 18 miejscach w Turcji, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wstęp kosztuje 5 euro, dla dzieci poniżej 8 roku życia jest bezpłatny. Wizyta możliwa jest codziennie w godzinach 9-21.

Źródło: airlingers.com

Autor:

Maciej Wiśniewski

Wielbiciel piłki nożnej i entuzjasta sportów walki. Fotoamator zaintrygowany sztuką filmową. W wolnych chwilach buszuje po wyszukiwarkach lotów.