Mszczonów: niedługo otwarcie najgłębszego basenu na świecie

W oddalonym o ok. 45 km od Warszawy miasteczku trwają prace przy budowie jednego z najgłębszych basenów na świecie. Obiekt planowo ma zostać oddany do użytku latem 2020 r.

zdjęcie: deepspot.com

Słynący z kompleksu basenów termalnych Mszczonów stanie się za niedługo miejscem odwiedzin miłośników nurkowania. Wszystko za sprawą budowy specjalistycznego basenu o głębokości 44 m, który pomieści 8 tys. metrów sześciennych wody.

Jak informuje Onet, w budynku oprócz basenu powstaną m.in. pokoje hotelowe z podwodnymi oknami, sale konferencyjne i podwodny tunel dla widzów. Obiekt będzie służył także do ćwiczeń strażakom, wojskowym i innym specjalistycznym służbom.

Obecnie, najgłębszym funkcjonującym basenem jest włoski Y-40 Deep Joy. Polski obiekt zyska tytuł lidera na krótko, ponieważ nieopodal Londynu trwają przedłużające się prace przy budowie basenu Blue Abyss o głębokości 50 metrów.

Źródło: Onet / Flyspot

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.