Mongolia otwiera się na zaszczepionych podróżnych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

W związku z ożywianiem podupadłej gospodarki, władze Mongolii postanowiły otworzyć granice kraju dla wszystkich zaszczepionych podróżnych.

Ułan Bator, foto: Altansukh E/ Unsplash

Od 2020 roku rząd Mongolii stosował bardzo restrykcyjną politykę zdrowotną związaną z pandemią koronawirusa. W ciągu dwóch lat wprowadzał aż siedem razy lockdown, który miał zapobiec szerzeniu się choroby. Teraz, gdy sytuacja pandemiczna się polepszyła a stan gospodarki nie jest najlepszy, tamtejsze władze postanowiły poluzować restrykcje dla zaszczepionych osób, które pragną odwiedzić ich kraj.

Od 14 lutego zmieniono poziom alertu z pomarańczowego na żółty. W związku z tym wszyscy zaszczepieni podróżni, którzy posiadają dokument potwierdzający przyjęcie odpowiedniej liczby dawek danej szczepionki mogą bez problemu podróżować na terytorium Mongolii.

Obecnie w Mongolii pełną liczbę dawek przyjęło 66,2 proc. populacji. Z kolei jedną dawką zaszczepiło się ok. 2,3 mln osób, co stanowi ok. 70 proc. wszystkich mieszkańców tego kraju.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.