Mniej lotów z Gdańska do Mediolanu

Ważne zmiany czekają podróżnych korzystających z połączeń lotniczych między Gdańskiem a Mediolanem. Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił plany zmniejszenia liczby lotów na tej trasie.

Mediolan, foto: Ouael Ben Salah/ Unsplash

Decyzja przewoźnika może być wynikiem różnych czynników, w tym zmian w popycie na podróże oraz dostępności zasobów. Jednakże, dla podróżnych może to oznaczać konieczność dostosowania planów podróży i szukania alternatywnych opcji transportu.

Ryanair zmniejszy częstotliwość lotów z Gdańska do Mediolanu

W kwietniu i maju bieżącego roku podróżujący z Gdańska do Mediolanu mieli do dyspozycji cztery loty tygodniowo, odbywające się we wtorki, środy, czwartki oraz soboty. Jednakże, od czerwca Ryanair zdecydował się zmniejszyć tę częstotliwość o połowę, oferując jedynie dwa loty tygodniowo, realizowane w środy oraz soboty.

Na szczęście, od lipca sytuacja ma się poprawić, gdyż Ryanair planuje ponownie zwiększyć częstotliwość lotów, oferując ponownie cztery połączenia tygodniowo. Dla podróżnych zainteresowanych podróżą do włoskiej stolicy mody, ta zmiana może być dobrą wiadomością, umożliwiając większą elastyczność i wybór opcji podróży.

Źródło: ryanair.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.