Mężczyzna zniszczył jedną z rzeźb na Wyspie Wielkanocnej

Wyspa Wielkanocna słynie m.in. z kamiennych posągów przypominających ludzi. Niedawno w jedną z nich wjechał autem Chilijczyk, który poważnie uszkodził zabytek. 

Do wypadku doszło 1 marca 2020 r. Mieszkaniec wyspy prowadził pojazd, gdy niespodziewanie zjechał z drogi i uderzył w statuę. Mężczyzna uszkodził posąg i podest, na którym się znajdował. Kierowcy nic się nie stało.

Jak podaje portal Tanie Loty, przyczyną wypadku miało być uszkodzenie systemu hamulcowego, w wyniku którego mężczyzna nie zdołał zatrzymać samochodu. Zgodnie z oświadczeniem przedstawiciela rdzennej ludności Wyspy Wielkanocnej, uszkodzenia rzeźby są nie do oszacowania. Mężczyzna kierujący pojazdem trafił do aresztu.

Należąca do Chile Wyspa Wielkanocna znajduje się na Oceanie Spokojnym. Terytorium zamieszkuje 7750 ludzi. Stolicą jest jedyna miejscowość znajdująca się na tej wyspie – Hanga Roa.

Źródło: Tanie Loty

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.