Mediolan zakazuje sprzedaży jedzenia i napojów na wynos w godzinach nocnych

Władze Mediolanu podjęły radykalny krok w reakcji na narzekania mieszkańców na hałaśliwe życie nocne. Miasto znane z nocnego życia, restauracji i barów wprowadza zakaz sprzedaży jedzenia i napojów na wynos w określonych godzinach nocnych.

Zobacz nasze inne podróżnicze newsy.

Mediolan, foto: Trisha/ Unsplash

Mediolan jedzenie na wynos

Od teraz, od północy do godziny 6 rano w dni powszednie oraz od godziny 1.30 do godziny 6 rano z piątku na sobotę, sprzedaż na wynos jest zabroniona. To oznacza, że nocą nie będzie można już kupować napojów ani jedzenia na wynos w sklepach, na straganach, w barach ze stolikami na zewnątrz, a nawet w automatach.

Decyzja ta jest wynikiem narastającej frustracji wśród mieszkańców związanej z hałaśliwym tłumem, które ma miejsce nocami w Mediolanie.

Mediolan nocą

Władze miasta starają się wprowadzić tę zasadę jako środek zaradczy, mający na celu poprawienie komfortu życia dla tych, którzy mieszkają w centrum miasta. Jednocześnie, restauracje i lokale nocne zastanawiają się nad wpływem, jaki nowy zakaz będzie miał na ich działalność w okresie nocnym.

Źródło: euronews.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.