Mediolan i Marsa Alam nowościami w zimowym rozkładzie lotów z Jasionki

13 kierunków, w tym dwie nowości, to oferta lotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka na sezon zimowy, który potrwa do 30 marca 2024. Tygodniowo na podkarpackim lotnisku odbywać się będzie ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich.

Foto: Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Foto: Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

– Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość – powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

W sobotę, 4 listopada br. odleciał – hucznie żegnany – pierwszy samolot PLL LOT do Mediolanu. Rejsy odbywać się będą co tydzień. Zresztą Embraery narodowego przewoźnika będą najczęściej gościć na podrzeszowskim lotnisku. Na krajowej trasie do Warszawy od listopada do marca będą kursować aż 28 razy w tygodniu (3-5 rejsów dziennie), zapewniając podróżnym m.in. dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Innym międzynarodowym hubem obsługiwanym bezpośrednio z Jasionki jest Monachium, dokąd nadal latać będą samoloty Lufthansy. Wizz Air natomiast zaplanował na zimę dwa połączenia w tygodniu z Jasionki do Rzymu. To drugi z włoskich kierunków.

Spośród wszystkich 13 dostępnych tras, sześć obsłuży największy w Europie niskokosztowy przewoźnik – Ryanair, który utrzymał swoją dotychczasową ofertę. Irlandzkie linie polecą z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina. Dodatkowo w okolicy świąt Bożego Narodzenia „Ryśki” zwiększą częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (po trzy rotacje więcej) oraz Manchesteru (sześć rotacji więcej).

Oprócz rejsów regularnych port lotniczy Rzeszów-Jasionka we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Kierunki lotów na sezon zima 2023/2024

Ryanair:

Dublin (Irlandia) – we wtorki i soboty

Bristol (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty

East Midlands (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty

Londyn Stansted (Wielka Brytania) – codziennie

Londyn Luton (Wielka Brytania) – w czwartki i niedziele

Manchester (Wielka Brytania) – we wtorki i soboty

Wizz Air:

Rzym (Włochy) – we wtorki i soboty

PLL LOT:

Mediolan (Włochy) – w soboty

Warszawa – codziennie

Lufthansa:

Monachium (Niemcy) – codziennie

Czartery:

Hurghada (Egipt)

Marsa Alam (Egipt), od 21 grudnia

Sharm El Sheikh (Egipt)

Foto: Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Foto: Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Źródło: materiały prasowe

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.