Mauritius luzuje obostrzenia dla przylatujących turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Mauritius łagodzi restrykcje związane z testami na COVID-19. Od teraz w pełni zaszczepieni (na covid) turyści nie będą już musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu przed przylotem na wyspę. Zostaje jednak utrzymany przepis o darmowym testowaniu turystów szybkimi testami tuż po przylocie.

Fot: Grand Baie, Mauritius/ Dan DY, Unsplash

Mauritius łagodzi kolejne przepisy wjazdowe i coraz szerzej i wygodniej otwiera się na turystykę z całego świata. Od teraz znacząco ułatwi się wjazd dla turystów w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, ale w najbliższych tygodniach lub miesiącach możemy spodziewać się całkowitego zniesienia obostrzeń pandemicznych (warto to zabrać pod uwagę, planując wakacje w późniejszych miesiącach).

W praktyce wygląda to tak: turysta wylatując na Mauritius nie musi wykonywać żadnego testu, jeśli na miejscu okaże straży granicznej dowód pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19. Takie osoby nadal są testowane po przylocie, ale szybkim i darmowym testem PCR. Po uzyskaniu negatywnego wyniku, turysta może cieszyć się wypoczynkiem na rajskiej wyspie i zażywać kąpieli w Oceanie Indyjskim.

Osoby niezaszczepione nadal muszą wykonywać test PCR przed wylotem oraz po przylocie oraz podlegają 7-dniowej kwarantannie w wybranym przez siebie miejscu zamieszkania. Oznacza to, że możemy spędzić te 7 dni w wynajętym apartamencie na wyłączność i wciąż cieszyć się urlopem, jeśli mamy dostęp do prywatnej plaży.

Dodatkowo każda osoba przylatująca na Mauritius musi posiadać ubezpieczenie od kosztów leczenia COVID-19 oraz wypełnioną deklarację, którą możecie znaleźć TUTAJ.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.