Maski i testy do Dubaju zniesione od 26 lutego!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z decyzją emirackiego Krajowego Urzędu ds. Zarządzania Kryzysowego i Katastrof, od soboty wszyscy zaszczepieni podróżni nie będą musieli wykonywać testu PCR na koronawirusa przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w tym również do Dubaju. Co więcej, ogłoszono zniesienie obowiązku zakładania masek na otwartej przestrzeni.

Foto: Nathan John/ Unsplash

Od 26 lutego, aby wjechać na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich wystarczy okazać dokument z kodem QR potwierdzający odbycie szczepienia przeciwko COVID-19.

Osoby niezaszczepione nadal będą musiały okazać negatywny wynik testu PCR przeprowadzony w ciągu 48 godzin lub zaświadczenie o wyzdrowieniu z kodem QR, potwierdzające ich powrót do zdrowia po COVID-19 w ciągu miesiąca od daty podróży.

Od soboty zniesiony zostanie również nakaz zasłaniania ust i nosa na otwartej przestrzeni. Dalej jednak ograniczenie to będzie obowiązywało w zamkniętych miejscach publicznych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.