Marzec: 58-proc. spadek na lotnisku w Balicach

W ubiegłym miesiącu, z Portu Lotniczego Kraków-Balice skorzystało 250,9 tys. pasażerów. Jest to wynik gorszy od ubiegłorocznego o 58-proc.

zdjęcie: materiały prasowe

Na 58-proc. spadek w skali miesiąca przełożyło się ok. 353 tys. mniej pasażerów. Przyczyną słabych statystyk jest m.in. zawieszenie lotów międzynarodowych i krajowych trwające od 15 marca 2020 r. spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

– W związku z zaistniałą sytuacją dzisiaj nie wiemy np. czy linie American Airlines zaczną oferować połączenia do Chicago, czy i kiedy PLL LOT uruchomi zapowiadane wcześniej połączeń do Nowego Jorku lub kiedy powróci szansa na rozpoczęcie planowanych operacji Air France z Krakowa do Paryża – napisał w liście skierowanym do pasażerów i mediów Radosław Włoszek, prezes Portu Lotniczego Kraków-Balice.

– Przed nami wielkie wyzwanie! Wszyscy razem będziemy musieli pracować nad przywróceniem zaufania do podróży lotniczych, by wzmocnić nie tylko wielkich przedsiębiorców i instytucje naszego regionu, ale także tych którzy z turystyki żyją czasami prowadząc biznes rodzinny, właścicieli restauracji, hoteli, przewodników, sprzedawców pamiątek – dodał Włoszek.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.