Maroko zniosło wszystkie obostrzenia graniczne

Kilka dni temu Maroko oficjalnie zrezygnowało ze wszystkich restrykcji wjazdowych przy przylocie do swojego państwa. Turyści nie będą już musieli martwić się statusem zaszczepienia, testami i kwarantanną.

Fot: Chefchaouen/ Veronica Reverse, Unsplash

Pandemia była, była i… już się chyba zmyła. Maroko dołącza do grona ponad 100 państw na świecie, które całkowicie zrezygnowały w restrykcji wjazdowych przy przekraczaniu granicy ich państwa.

Turyści przylatujący (lub przyjeżdżający) do Maroka nie będą już musieli okazywać paszportu zdrowotnego (dowód zaszczepienia na Covid-19), negatywnych testów na Covid-19, a kwarantanna nie będzie już obowiązywać tych, którzy powyższych rzeczy nie dostarczą podczas przekraczania granicy.

Pozostanie jednak obowiązek pobrania, wydrukowania i uzupełnienia formularza zdrowia pasażera przez podróżnych przed przybyciem do Maroka. Link do formularza zdrowia: TUTAJ.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że mogą zdarzyć się losowe badania niektórych pasażerów po przylocie do Maroka już na lotniskach. Wykonywane mają być wtedy szybkie testy antygenowe.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.