Malta zmienia zasady związane z podróżowaniem. Niezaszczepieni również wjadą

Rząd Malty postanowił zmienić przepisy dotyczące przyjmowania podróżnych. Oprócz osób zaszczepionych, na terytorium tego kraju będą mogli również przybywać niezaszczepieni podróżni, na których po przylocie będzie czekała kwarantanna.

Malta, foto: Ostap Senyuk/ Unsplash

Kilka dni temu maltańskie władze ogłosiły, że od 14 lipca wstęp do ich kraju będą miały jedynie osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem nie tylko ze strony podróżnych, ale także Komisji Europejskiej, która uznała działania tamtejszego rządu za zbyt radykalne.

Nowe zmodyfikowane przepisy dotyczące podróżowania zostały opublikowane we wtorek wieczorem i obowiązują od 14 lipca. Zgodnie z nimi, dopuszczona jest podróż na Maltę osób niezaszczepionych z państw pomarańczowych, pod warunkiem, że zaraz po przybyciu do kraju poddadzą się kwarantannie. 

Z odbywania samoizolacji zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia oraz osoby, które z powodów medycznych nie mogą przyjąć szczepionki – obie grupy muszą jednak okazać negatywny wynik testu na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem na Maltę.

Zobacz również: Malta będzie przyjmowała tylko zaszczepionych turystów

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.