Malta ma wpuścić do siebie niezaszczepionych oraz ozdrowieńców

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Jak możemy wyczytać ze wstępnych informacji medialnych, od 11 lub 12 kwietnia Malta otworzy swoje granice dla osób niezaszczepionych (na COVID-19) i ozdrowieńców. Musimy jeszcze poczekać na dokładne informacje w tej sprawie, ale znamy już wstępne szczegóły nowych przepisów.

Fot: Mellieha, Malta/ Nick Fewings, Unsplash

Na profilu facebookowym maltaigozo.pl możemy wyczytać informację, która na pewno ucieszy wielu turystów z Polski. Oficjalnie niezaszczepieni turyści oraz ozdrowieńcy będą mogli przylecieć na Maltę, chociaż pozostanie jeden nieznośny warunek.

Według lokalnych mediów zmiana ma wejść w życie 12 kwietnia, Maltańska Organizacja Turystyczna wspomina jednak o dacie 11 kwietnia.

Zmiana przepisów oznacza, że na Maltę będzie mógł przylecieć każdy, choć nie wszystko jeszcze wygląda tak jak dawniej. Bez żadnych problemów na Maltę mogą przylecieć osoby zaszczepione i ozdrowieńcy (pod warunkiem posiadania dowodu na przejście choroby w ostatnich 180 dniach).

Osoby niezaszczepione przylatujące z krajów czerwonej listy będą musiały dodatkowo przedstawić negatywny test PCR-RT, nie starszy niż 72 godziny przed przylotem. Niestety na czerwonej liście znajduje się w tym momencie Polska, ale prawdopodobnie wkrótce zostanie z niej wykreślona i wszyscy będą mogli podróżować bez dodatkowych obostrzeń.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.