Malta ma nowego narodowego przewoźnika

Na Malcie szykuje się zmiana flagowego narodowego przewoźnika. KM Malta Airlines zastąpi linię Air Malta. Nowe linie będą narodowym operatorem opartym o model tanich linii lotniczych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot: Markus Eigenheer, Flickr

Na maltańskim rynku lotniczym szykuje się duża zmiana. Air Malta, czy narodowe linie lotnicze Malty, funkcjonujące od 1973 roku, zostaną zastąpione. W ich miejsce wejdzie nowy przewoźnik, którym będzie KM Malta Airlines. Nowa linia ma stać się nowym reprezentatywnym i flagowym przewoźnikiem z Malty, a zarazem nowym narodowym przewoźnikiem tego wyspiarskiego państwa.

Nowy narodowy przewoźnik na Malcie

KM Malta Airlines zastąpi w swojej roli Air Malta, dotychczasową narodową maltańską linię. Air Malta pełniła to stanowisko od 1973 roku, po drodze przeżywając najróżniejsze kryzysy. Obecnie linia coraz mocniej odczuwa problemy finansowe, które są z nią od dawna. Nierentowność Air Malty zmusiła władze tego wyspiarskiego państwa do zamknięcia narodowego przewoźnika. Rząd nie zrezygnuje jednak całkiem z idei narodowej linii lotniczej, a Air Maltę zastąpi nowym tworem.

Nowym narodowym operatorem lotniczym będzie KM Malta Airlines. Linie będą działać w oparciu o model niskokosztowy. Władze Malta Airlines zaznaczają, że obrana strategia biznesowa nie oznacza, że maltański przewoźnik będzie tanią linią lotniczą. Firma otrzymała już wszystkie niezbędne certyfikaty, a początek jej działania zapowiedziano na 31 marca 2024 roku. Początkowe kierunki ekspansji narodowego przewoźnika to 15 miast w Europie Zachodniej: Londyn, Madryt, Lyon, Mediolan, Wiedeń, Rzym, Praga, Zurych, Dusseldorf, Bruksela, Katania, Berlin, Amsterdam, Paryż, Monachium.

Źródło: travelpulse.ca/news/airlines-airports/malta-announces-creation-of-new-national-airline

Tło: Air Malta/ Kevin Hackert, Flickr

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.