Malta luzuje zasady wjazdu

Malta jest kolejnym krajem Unii Europejskiej, który w ostatnim czasie aktualizuje zasady wjazdu na swój teren. Od 1 lipca osoby zaszczepione będą zwolnione z obowiązku testów i kwarantanny przy przylocie na Maltę.

Fot: Frank Vincentz/ wikicommons

Władze Malty poinformowały turystów o bardzo pozytywnej zmianie. Kraj od 1 lipca będzie akceptował Unijny certyfikat zdrowotny COVID. Będzie on zwalniał przylatujących od kwarantanny oraz obowiązku wykonywania testów PCR.

Dokument będzie ważny ze szczepieniami zatwierdzonymi przez maltańskie Ministerstwo Zdrowia ( Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson).

To dobra zmiana ożywiająca turystykę. Niestety pozostałe osoby (ozdrowieńcy też) po przylocie na Maltę będą musiały przedstawić negatywny test PCR na COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem. Nadal trzeba również wypełnić specjalny formularz lokalizacyjny pasażera przed przylotem.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.