Malta: kierowca taksówki molestował turystkę

Szokujący incydent na Malcie – turystka doświadczyła przerażającej sytuacji już na samym początku swojej podróży. Kierowca taksówki dopuścił się w jej kierunku seksualnego nękania.

Foto: Nick Fewings/ Unsplash

Sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli, gdy 44-letni taksówkarz pochodzący z Egiptu zaczął niestosownie zaczepiać kobietę, a następnie bez jej zgody dotykać ją, również w miejscach intymnych. Mimo desperackich prób obrony, turystka krzyczała, nagrywając całe wydarzenie na swoim telefonie komórkowym. Nagranie to zostało przekazane policji wraz z oficjalnym zeznaniem.

Dzięki szybkiej interwencji służb bezpieczeństwa, sprawca został zatrzymany. Pomimo że był to jego pierwszy incydent tego typu, Egipcjanin został postawiony przed sądem i musiał uiścić kaucję w wysokości 500 euro, zobowiązując się jednocześnie do codziennego meldowania się w sądzie oraz niezbliżania się do pokrzywdzonej kobiety.

Incydent ten budzi ogromne zaniepokojenie wśród społeczności maltańskiej i turystów, podkreślając potrzebę zwiększenia środków bezpieczeństwa dla podróżnych na wyspie. Policja apeluje do turystów o zgłaszanie wszelkich incydentów, zapewniając pełne wsparcie w ściganiu sprawców.

Źródło: timesofmalta.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.