Malezja w marcu otworzy się na zagraniczną turystykę!

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Malezja zdecydowała otworzyć się od 1 marca na międzynarodową turystykę. Brakuje jeszcze oficjalnego rozporządzenia, ale lokalne źródła są stuprocentowo pewne otwarcia granic. Najbardziej prawdopodobnym warunkiem będzie wykonanie testu PCR przed przylotem i szybkiego testu po przylocie, a następnie będziemy mogli cieszyć się urokami Malezji!

Fot: Malezja, Paul-Vincent Roll, Unsplash

Granice Malezji już w tym momencie są otwarte dla turystów, ale na bardzo niekorzystnych warunków. Nie musi to jednak odstraszać potencjalnych turystów, ponieważ już zaraz wszystko ma się zmienić!

Od 1 marca Malezja ma otworzyć swoje granice dla międzynarodowej turystyki. Taką opinię wyraził zespół doradczy malezyjskiego rządu. Dlatego, mimo iż nie jest to jeszcze oficjalny przepis, to nie wątpliwie jest to jedynie kwestia czasu, a ujrzymy oficjalne rozporządzenie o otwarciu granic.

Na razie nie znamy wymagań, jakie trzeba będzie spełnić, aby zostać wpuszczonym do Malezji. Prawdopodobnie będzie wymagane okazanie paszportu zdrowotnego (szczepienie na covid), lecz jest to standardem od dawna w Azji. Dodatkowo obowiązkowy najprawdopodobniej będzie jeden test przed wylotem i możliwe, że jeden po przylocie. Sytuacja jest jednak na tyle dynamiczna, ze szybko warunki mogą być luzowane. Domyślnie warunki w lecie mogą być podobne do tych, jakie trzeba spełnić, żeby wlecieć do Dubaju.

Czekajcie na szczegóły, będziemy je wam przekazywać na bieżąco!

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.