Malezja otworzyła rajski archipelag Langkawi dla turystów!

Władze Malezji wykonały pierwszy krok w stopniowym otwieraniu kraju dla zagranicznych turystów. Od 16 września został otwarty archipelag wysp Langkawi. Na razie wjazd do Malezji będzie dostępny tylko dla osób zaszczepionych.

Fot: Langkawi, Malezja/ Oliver on Unsplash/ Źródło

Po ogłoszeniu przez Tajlandię pilotażowego programu otwarcia kraju w środowisku państw Azji południowo-wschodniej zapanowała ciekawość. Tajlandia na sam początek otworzyła jedynie Phuket i tak chciała sprawdzić, czy jest możliwe dalsze otwieranie kraju na zagranicznych turystów.

Plan się powiódł i Tajlandia otwiera kolejne części krajów dla przylatujących wczasowiczów. Co ma do tego Malezja? Malezja postanowiła wprowadzić podobny pilotażowy plan, otwierając archipelag Langkawi.

Rajski archipelag został otwarty 16 września i ma dać odpowiedź władzom Malezji, w jakim tempie powinni otwierać turystykę i czy to jest ten właściwy moment.

Langkawi jest otwarte na ten moment dla wszystkich zaszczepionych zagranicznych turystów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.