Malezja otwiera granice dla podróżnych!

Jak poinformowały malezyjskie władze, najpóźniej od 1 stycznia otworzą one granice dla podróżnych. Mimo to będą obowiązywały pewne restrykcje, które każdy przybywający będzie musiał spełnić.

Foto: mkjr_/ Unsplash

Malezja to kolejny azjatycki kraj, który ogłosił otworzenie się na podróżnych. Wstępnie przekroczenie granic tego państwa ma być możliwe od 1 stycznia 2022 roku. Wszystko za sprawą postępu w programie szczepień – obecnie ok. 75 proc. mieszkańców Malezji przyjęło szczepionkę przeciwko COVID-19.

Mimo, że granice będą znowu w pełni otwarte, to trzeba jednak liczyć się z pewnymi restrykcjami, które każdy podróżny będzie musiał spełnić. Obowiązkiem każdej osoby przybywającej do Malezji będzie z pewnością posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Reszta ograniczeń będzie prawdopodobnie zależna od kraju, z którego przylatujemy. Rząd Malezji zapowiedział, ze stworzy specjalny system, który podzieli państwa na te z wysokim ryzykiem, a także z niskim.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.