Malediwy luzują restrykcje i ułatwiają wakacje wielu turystom

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Malediwów zdecydowały się na kolejny etap luzowania krajowych restrykcji. Od 5 marca już nie trzeba będzie wykonywać testów przed, ani po przylocie na rajski archipelag wysp. Zmiany dotyczą na ten moment tylko osób zaszczepionych.

Malediwy dołączają do listy państw, które zdecydowały się ściągnąć jakikolwiek obowiązek testowania z zaszczepionych turystów. Taka decyzja władz tego rajskiego archipelagu ma pozwolić na powrót masowej turystyki na Malediwy.

Zmiany weszły w życie już 5 marca. Od teraz osoby w pełni zaszczepione muszą jedynie okazać dowód zaszczepienia, najlepiej Europejski paszport zdrowotny, który można pobrać ze swojego konta pacjenta.

Osoby niezaszczepione przy przylocie na Malediwy muszą okazać negatywny test PCR, nie starszy niż 96 godzin. Poza tym takie osoby będą poddane darmowym testom na miejscu, w 5 i 7 dniu pobytu. To samo dotyczy ozdrowieńców.

Co istotne, zaszczepione osoby według prawa na Malediwach to te, które przyjęły minimum 2 dawki szczepionki (lub 1-dawkową szczepionkę). Nie jest wymagana dawka przypominająca. Każdy turysta jest też zobowiązany do uzupełnienia tej deklaracji:

Traveler Health Declaration

Uzupełnić ją trzeba przed przylotem i nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.