Malawi wprowadziło wizy elektroniczne

Od niedawna, podróż do tego afrykańskiego kraju stała się łatwiejsza, dzięki możliwości uzyskania wizy elektronicznej przez internet. 

zdjęcie: AlexandraMamaeva / pixabay.com

Władze Malawi postanowiły ułatwić zdobycie wiz dla turystów. Zamiast wypełniać dokumenty i składać papierowe wnioski po przyjeździe lub w ambasadzie przed podróżą, goście będą mogli złożyć wniosek i otrzymać potwierdzenie dokumentu.

Wiza jednorazowa na 90 dni kosztuje 75 dolarów (ok. 288 zł), a wizy wielokrotnego wjazdu ważne przez 6 lub 12 miesięcy kosztują odpowiednio 150 i 250 dolarów (ok. 576 i 961 zł). 

Aby zdobyć wizę, należy wypełnić formularz z danymi osobowymi i przesłać wraz ze zdjęciem w formie elektronicznej na stronie evisa.gov.mw. Wnioskodawca musi także dokonać płatności. Wtedy pozostaje tylko czekać na decyzję. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, należy pobrać e-wizę i wydrukować do okazania podczas kontroli granicznej.

Źródło: onet.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.