Madagaskar luzuje ograniczenia wjazdowe

Rząd Madagaskaru poinformował, że od 23 października br. będą stopniowo łagodzić restrykcje wprowadzone z powodu epidemii koronawirusa. Decyzja ta dotyczy również przepisów związanych z podróżowaniem do tego kraju.

Antananarywa, foto: Brent Ninaber/ Unsplash

Zgodnie z obietnicą władz Madagaskaru, od najbliższej soboty dozwolone będą loty regionalne z wysp Mauritius i Reunion. Z kolei rejsy długodystansowe z Europy do Antananarywy, a także loty czarterowe z Mediolanu i Rzymu na wyspę Nosy Be zostaną wznowione od 6 listopada.

Obecnie wiadomo, że osoby przybywające na Madagaskar będą musiały posiadać negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 72 godzin przed przyjazdem. Ponadto wszyscy podróżni będą musieli wykonać drugi test zaraz po przylocie, którego koszt zostanie wliczony w cenę biletu lotniczego. Obowiązkiem każdej osoby przybyłej na Madagaskar będzie odbycie maksymalnie 2-dniowej kwarantanny do momentu otrzymania negatywnego wyniku testu – w przypadku, jeśli wynik wyjdzie pozytywny, podróżny zostanie skierowany na 14-dniową kwarantannę. Przepisy te tyczą się tylko i wyłącznie obywateli państw nienależących do madagaskarskiej czerwonej listy – dokument ten zostanie wydany niedługo.

Na Madagaskarze nie obowiązuje już godzina policyjna, a imprezy plenerowe i zawody sportowe są dozwolone. Dalej jednak należy zasłaniać usta i nos we wszystkich miejscach publicznych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.