Macedonia Północna: restauracje tylko dla osób zaszczepionych

W związku ze wzrostem liczby zakażeń macedońskie władze zdecydowały się zaostrzyć ograniczenia. Od poniedziałku restauracje znajdujące się na terytorium tego kraju mogą przyjmować tylko osoby zaszczepione.

Foto: Pavol Svantner/ Unsplash

W ciągu ostatnich kilku dni na terenie Macedonii Północnej odnotowano znaczny wzrost dziennych zakażeń koronawirusem – tylko 15 sierpnia odnotowano tam aż 805 przypadków zachorowań. Z tego powodu tamtejsze władze postanowiły wprowadzić ograniczenia, które mają zachęcić obywateli do szczepień.

Od 16 sierpnia wstęp do restauracji, kawiarni oraz na wydarzenia publiczne mają tylko osoby, które posiadają zaświadczenie o przyjęciu co najmniej jednej dawki szczepionki lub wyzdrowieniu z COVID-19 w ciągu ostatnich 45 dni. Co więcej, liczba klientów w restauracjach została ograniczona do 30, a w samych lokalach gastronomicznych mogą funkcjonować tylko i wyłącznie ogródki zlokalizowane na zewnątrz.

Na klientów restauracji i kawiarni, którzy nie dostosują się do nowych przepisów będzie czekała kara pieniężna w wysokości 250 euro.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.