Lufthansa wznawia loty z Monachium do Sao Paulo

Narodowy niemiecki przewoźnik Lufthansa ogłosił wznowienie bezpośrednich lotów z Monachium do Sao Paulo. Inauguracja połączenia zaplanowana jest na 9 grudnia 2024 roku, co oznacza powrót na tę trasę po blisko pięciu latach przerwy.

Foto: Andrew Pons/ Unsplash

Lufthansa wraca na trasę Monachium-Sao Paulo po pięcioletniej przerwie spowodowanej wybuchem epidemii COVID-19. Ostatnie loty na tej trasie odbyły się tuż przed pandemią, a teraz, po latach nieobecności, niemiecki przewoźnik ponownie połączy stolicę Bawarii z największym miastem w Brazylii.

Lufthansa ponownie poleci z Monachium do Sao Paulo

Nowe połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz piątki. Ta decyzja ma na celu sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże między Europą a Ameryką Południową, oferując pasażerom większy wybór i elastyczność.

Oprócz nowo uruchomionego połączenia z Monachium, Lufthansa obsługuje również codzienne loty z Frankfurtu do Sao Paulo. To drugie połączenie do największego miasta Brazylii wzmocni obecność niemieckiego przewoźnika na tym ważnym rynku, zwiększając liczbę dostępnych opcji dla pasażerów podróżujących między Europą a Ameryką Południową.

Źródło: lufthansa.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.