Lufthansa wraca do darmowej kawy i herbaty na pokładzie samolotów

Serwis pokładowy niemieckiej narodowej linii lotniczej ulegnie zmianie. Na pokładach Lufthansy pasażerowie dostaną darmowy gorący napój: kawę lub herbatę. Tak, wcześniej nie było to dostępne.

W serwisie pokładowym Lufthansy wraca darmowa kawa i herbata/ Fot: Kai Pilger, Unsplash

Lufthansa to jedna z najbardziej znanych linii lotniczych w Europie. Kiedyś stanowiła synonim najlepszej linii lotniczej, a w ostatnich latach dość mocno podupadła na jakości. Winnym takiej sytuacji jest zarówno sam przewoźnik, jak i całe Niemcy i ich polityka wobec linii lotniczych. Reasumując – Lufthansa potrzebuje bodźców, które poprawią jej jakość i wizerunek wśród pasażerów. Linia zdecydowała się przywrócić podawanie darmowej kawy i herbaty podczas serwisu pokładowego na krótkich i średnich trasach. Szokować może to, że takie udogodnienie nie było dostępne.

Lufthansa: darmowa kawa i herbata dla pasażerów

Ponowne wprowadzenie darmowej kawy i herbaty do serwisu pokładowego do dość niespodziewana i nagła decyzja Lufthansy. Od 2021 roku pasażerowie niemieckiego przewoźnika i jego pod-spółek mogli liczyć jedynie na darmową butelkę wody i małą czekoladkę. Reszta była płatna, a ceny zaczynały się od około 3 euro. Teraz każdy pasażer na trasach regionalny i europejskich znów będzie mógł się napisać darmowego, gorącego napoju w Lufthansie. Czy to poprawi opinię pasażerów o narodowym niemieckim przewoźniku? Wątpimy. Lufthansa musi zrobić jeszcze wiele więcej, żeby odzyskać zaufanie pasażerów.

Źródło: www.t-online.de/leben/reisen/id_100415276/lufthansa-testet-kostenlose-getraenke-ausschank-von-kaffee-und-tee.html

Na pokładzie samolotów Lufthansy pasażerowie znów dostaną darmowe gorące napoje/ Tło: Tim Dennert, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.