Lufthansa rozważa przejęcie Condora

Przewoźnik turystyczny Condor szuka nowego inwestora po tym, jak wniosek o upadłość złożyła jego spółka dominująca – Thomas Cook Group.

zdjęcie: Hans / pixabay.com

Jak donosi serwis “ATW Online’’, niemiecka Lufthansa rozpatruje złożenie oferty na zakup przewoźnika. Gwarancja kredytowa zapewniłaby funkcjonowanie Condora do czasu znalezienia nowego właściciela. Linie lotnicze zaoferowały zaliczkę, aby zapewnić kontynuację działalności. Rzecznik rządu poinformował parę dni temu, że kilka ministerstw już pracuje nad tą sprawą.

Nie wiadomo jeszcze, czy Lufthansa uzyska zgodę regulacyjną na inwestycję, bowiem niemiecki gigant musiał się zgodzić na znaczne ustępstwa w próbie przejęcia połowy linii airBerlin, a to jeszcze bardziej utrudnia kolejne przechwycenie na rynku.

Condor to niemieckie linie lotnicze z siedzibą w Frankfurcie nad Menem. Firma eksploatuje flotę 56 samolotów, w tym m.in. 24 airbusów A320 i A321, 16 boeingów 767-300ER, 15 boeingów 757-200/300 oraz jednego airbusa A330.  

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.