Lufthansa ponownie uruchomi połączenie między Frankfurtem a Rio de Janeiro

Lufthansa ogłosiła powrót bezpośrednich połączeń z Frankfurtu do urokliwego Rio de Janeiro po półtora roku przerwy. To dobra wiadomość dla podróżujących marzących o brazylijskim słońcu i plażach, ponieważ przewoźnik planuje przywrócić te połączenie już pod koniec października 2023 roku.

Rio de Janeiro, foto: Mike Swigunski/ Unsplash

W marcu 2022 roku niemiecka linia zawiesiła bezpośrednie loty z Frankfurtu do Rio de Janeiro i zastąpiła je połączeniami z Monachium. Jednak teraz przewoźnik zdecydował się powrócić do pierwotnej trasy.

Pierwszy lot z Frankfurtu do Rio de Janeiro po przerwie planowany jest na 29 października br. W pierwszej fazie przewoźnik będzie wykonywał trzy loty tygodniowo, a z czasem zwiększy częstotliwość do sześciu połączeń na tydzień. Warto zauważyć, że po przywróceniu trasy z Frankfurtu będą to nocne loty, co może zwiększyć komfort podróży pasażerów.

Lufthansa planuje obsługiwać te połączenia samolotami typu Airbus A340-300, a w sezonie letnim zamierza zastąpić je nowoczesnymi maszynami Boeing 787-9 Dreamliner. To oznacza, że podróżujący będą mieli dostęp do wszelkich udogodnień i komfortu w trakcie swoich podróży między Europą a Brazylią.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.