Lufthansa poleci z Rzeszowa do Monachium dwa razy dziennie

Od 31 marca linie lotnicze Lufthansa będą częściej latać z Rzeszowa do Monachium. Zamiast jednego lotu dziennie, ze stolicy Podkarpacia do Monachium niemieckimi liniami dolecimy dwa razy dziennie, 14 razy na tydzień.

Fot: Maciej Terpiński, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Początek sezonu letniego na rzeszowskim lotnisku w Jasionce zapowiada się znakomicie. Pierwszą świetną informacją jest decyzja Lufthansy o zwiększeniu częstotliwości rotacji z Rzeszowa do Monachium z jednego do dwóch lotów dziennie. Od 31 marca połączenie ze stolicy Podkarpacia do stolicy Bawarii będzie wykonywane dwa razy dziennie, przez siedem dni w tygodniu.

Dwa razy dziennie z Rzeszowa do Monachium

Niemieckie linie lotnicze zdecydowały się zwiększyć ilość lotów z Rzeszowa do stolicy Bawarii, co zdecydowanie ucieszy wszystkich pasażerów latających z Podkarpacia. Lotnisko w Monachium to jeden z największych hubów przesiadkowych w całej Europie, który otwiera szeroko drzwi przed pasażerami latającymi z Rzeszowa na praktycznie cały świat. Podróżni zyskają dzięki temu łatwiejszy dostęp do takich kierunków jak Tokio, Seul, Dubaj, Nowy Jork, Los Angeles czy Meksyk.

Do południowej rotacji (11:00 z lotniska w Monachium, na 12:25 w Jasionce oraz 13:00 z Rzeszowa i 14:30 w stolicy Bawarii) Lufthansa dokłada wieczorne połączenie z Niemiec o 21:50 (lądowanie o 23:15) i poranne z Jasionki o 6:05 (w Monachium na 7:35). Rejsy są realizowane samolotami typu Bombardier CRJ-900, zabierającymi na pokład do 90 podróżnych.

„Po pandemicznej przerwie niemiecki przewoźnik wrócił do nas w kwietniu 2023 roku z codziennymi lotami, które sprawdziły się nie tylko w świecie biznesu, ale też wśród podróżnych udających się na egzotyczne wakacje, czy na weekendowe city breaki. Teraz wybór ten będzie jeszcze większy, bo Lufthansa będzie oferować aż 14 połączeń tygodniowo, co nas niezwykle cieszy” – powiedział Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

„To tylko jeden dodatkowy rejs dziennie, a generuje bardzo dużo możliwości dla naszych pasażerów, aby dotrzeć przez Monachium do różnych zakątków świata. Prestiż naszego lotniska z każdym takim nowym elementem rośnie” – przyznał Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Źródło: materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

Fot: Wanda Dziura, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Tło: Krystian Dobrzański, Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.