Lucy the Elephant na Airbnb!

Wielki słoń – Lucy the Elephant znajdujący się w New Jersey niedaleko Atlantic City stanie się obiektem noclegowym. Miejsce będzie można wynająć od 5 marca 2020 r. na serwisie Airbnb.

zdjęcie: jimcintosh / Pixabay

Sześciopiętrowy obiekt o wysokości 20 metrów powstał w 1881 r. Konstrukcję zaprojektował agent nieruchomości James V. Lafferty. Przyczyną wybudowania Lucy the Elephant było m.in. ściągnięcie turystów i kupców piaszczystych działek, które Lafferty chciał sprzedawać. Inwestor skonstruował również dwa inne słonie, które niestety nie przetrwały do dzisiaj.

W budynku mogą nocować jednorazowo maksymalnie dwie osoby. Lucy the Elephant jest do wynajęcia tylko dla trzech par w okresie od 17 do 19 marca 2020 r. Rezerwacji będzie można dokonać 5 marca na serwisie Airbnb.

Lucy the Elephant posiada bogatą historię – przez 139 lat była letnią rezydencją, hotelem, restauracją, a dziś muzeum. W latach 60. budynek został zdewastowany i czekała go rozbiórka, ale lokalna społeczność zebrała środki na odrestaurowanie obiektu. W 1976 r. budowla została wpisana do oficjalnego rejestru zabytków.

Źródło: Tanie Loty

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.