Łóżka piętrowe w klasie ekonomicznej w Air New Zealand!

Jeszcze w tym roku linia lotnicza Air New Zealand wprowadzi do swojej klasy ekonomicznej łóżka piętrowe, z których będzie mógł skorzystać każdy pasażer. Jak wyglądają szczegóły?

Fot: Air New Zealand

Czeka cię długi lot i na samą myśl masz ochotę pójść spać i przespać całą podróż? Dotychczas musiałeś albo umieć ułożyć się na jednym fotelu, albo liczyć na to, że będziesz miał cały rząd w samolocie dla siebie i bez problemu rozłożysz się na wszystkie siedzenia. W tym roku ma nadejść rewolucja i rozwiązanie tego problemu, gdyż Air New Zealand ma wprowadzić usługę „Skynest”, czyli łóżka do spania dla pasażerów klasy ekonomicznej.

Wygodne łóżko dla pasażera klasy ekonomicznej

Największe luksusy i możliwość wygodnego snu podczas lotu była zwykle zarezerwowana tylko dla pasażerów z przodu samolotu, czyli dla klientów klasy biznes lub premium. Air New Zealand planuje to zmienić i zaoferować możliwość wygodnego snu również pasażerom z klasy ekonomicznej. Ich usługa „Skynest” będzie polegać na dostępnie do piętrowych łóżek dla pasażerów podczas długich lotów.

Nowa Zelandia leży daleko od większości dużych państw na świecie. Bezpośrednie loty do tego oceanicznego kraju są długie i nużące. Dlatego Air New Zealand tak długo szukało rozwiązania tego problemu i stąd pojawił się ich rewolucyjny pomysł łóżek piętrowych. Pasażerowie klasy ekonomicznej będą mogli zarezerwować sobie miejsce w piętrowym łóżku na lotach długodystansowych (przykładowo Auckland – Nowy Jork) w blokach 4-godzinnych, czyli oplata będzie uiszczania za 4 godziny wypoczynku. Każdy pasażer dostanie świeżą pościel, pozwalającą na komfortową i spokojną podróż. Rezerwacja łóżka będzie mogła być na maksymalnie 4 godziny i będzie kosztować od 400 do 600 dolarów nowozelandzkich (od 970 do 1450 zł), jest to opłata dodatkowa, nie wliczona w cenę biletu.

Źródło: simpleflying.com/air-new-zealands-economy-bunk-beds-will-launch-this-year/

Tło: Boeing 787-9 w aktualnych barwach Air New Zealand/ Masakatsu Ukon – Air New Zealand, Boeing 787-9, ZK-NZF NRT, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.